Vyzrajte na zlodějíčky

Léto je tady, tisíce turistů odjíždí na dovolenou k moři.

Při celodenní relaxaci na slunné pláži na vás číhá spousta zlodějíčků, kteří vyhledávají příležitost ke zčoření vašich peněz, mobilu či empétrojky.

Poradím jak na ně!

Samozřejmě nejlepším řešením je nechat všechny krámy na hotelu a vzít si jen opalovák a ručník.

Opalovák? No jasný! Ten přece nikdo krást nebude!

Na netu jsem našel luxusní řešení, jak vyzrát na zlodějíčky.

Z prázdný tuby po opalováku, lze udělat super skrýš, která i přesto, že bude na očích, zůstane okolím nepovšimnuta.


Není to geniální?

A ještě tu mám variantu na doma. V takovéto zásuvce byste si mobil nenabili.

Už žádné nabídky tarifů po telefonu!

Otravují vás časté telefonáty lidí nabízející výhodný tarif? Nejčastěji se vydávají za "operátory" z T-Mobile, avšak skoro nikdy tomu tak není. Lžou!

Mně dříve volali tak třikrát do měsíce a vždycky jsem si je vychutnal stylem: "Proč se operátor z T-Mobile ptá na to, kolik provolám? To tam snad musíte vidět, ne?" Žádný mi na to nedokázal rozumně odpovědět. 


Tuhle havěť bych rozdělil na dvě skupiny:

Ta první jsou tzv. provizní partneři. To jsou lidi, co mají u T-Mobile "brigádu" a za každý uzavřený tarif mají provizi. Tihle lidi hledají váš telefon všemožně na netu, jsou to lidi, kteří vás otravují před Kauflandem nebo na náměstí a je jim úplně jedno jestli uzavíraný tarif je výhodnější než ten, co máte.

Řešení 1: Vyhýbat se lidem s deskami a smazat si svoje číslo z internetu.


Druhou skupinou jsou externí agentury. Ve smlouvě, kterou podepisujete a malý zlomek z vás ji čte, je malinkatým písmem napsáno, že za účelem propagace a zvýhodnění bude vaše číslo poskytováno externím agenturám. Bohužel i tyto agentury mají velmi malý přehled o tom, jaký máte tarif a kolik provoláte.

Řešení 2: Zavolat na infolinku a zakázat poskytování svého čísla externím agenturám. Běžně se to řeší uzavřením dodatku ke smlouvě, ale lze to udělat i po telefonu.

A výsledek?

Už to bude rok, co jsem to zakázal a od té doby ani jeden telefonát.
Tento postup lze samozřejmě aplikovat i na jiné mobilní operátory.

Jak vystopovat ukradený notebook

Není nic horšího, než když vám nějaká socka ukradne notebook se všemi daty. Ta bezmoc! Co teď? Nezbude vám nic jinýho než to oplakat, maximálně můžete kontrolovat inzeráty, ale šance na nález je tak malá, že ani nejde vypočítat.

Této situaci lze docela dobře předejít! Ptáte se jak? Jednoduše!

Existuje služba, které byste v takto prekérní situaci zulíbali nohy. Má to ale jediný háček - musíte ji "aktivovat" ještě před krádeží, a to nejlépe hned po koupi notebooku.

Prey Project je aplikace, která běží maximálně skryta ve vašem systému a slouží jako most mezi webovou službou a vaším počítačem. V případě krádeže na webu služby ohlásíte, že vaše zařízení bylo zcizeno a skrytá aplikace vám začne posílat různé logy na e-mail:
  • Kde se počítač nachází
  • Wifi sítě v okolí
  • Aktivní relace
  • Fotky z webkamery
  • Screenshoty obrazovky
  • a další..
Vy můžete na displej počítače poslat zprávu, zamknout ho nebo vymazat důvěrná data.

Zkrátka a jistě, je to jedna z posledních možností, jak váš notebook můžete ještě někdy vidět.

Má to však i řadu nevýhod:
  • Instalujete si dobrovolně šmíráka
  • Pokud zloděj přeinstaluje systém máte smůlu
  • Přes zaheslovaný profil se nedostane do systému, takže jej aplikace nemá jak zaměřit (pro tyto účely je dobré mít povolen účet hosta)



Hodně štěstí při hledání.

Jak vytvořit poškozený soubor

Jo! Nekecám. Internet není plnej jenom aplikací, které opravují poškozené soubory bez konce nebo bez hlavičky. Na netu se dá najít i tzv. poškozovač souborů.

K čemu to je dobrý?

Nestíháte dokončit zadanou práci v termínu? Potřebujte pár hodin navíc? Sáhněte po aplikaci File Destruktor 2.0.

Aplikace je dostupná online a během krátkého času Vám vygeneruje poškozený soubor. Tento soubor odešlete a než se protistrana ozve, že dorazil poškozený, máte čas dokončit práci, kterou nestíháte.


Domovská stránka aplikace zde.

Enjoy!

Stažení videa z YouTube online

Na internetu je tisíce různých stahovačů a konvertorů videí ze serveru YouTube, ale použitelných, funkčních a zdarma jich je pouze malý zlomek.

Já používám osvědčený ytConv.net, který funguje.

Edit 2021: ytConv.net už nefunguje. Nicméně doba pokročila. Stačí do Google dát něco jako "youtube download" a najde vám to milion jiných služeb :)

Služba umí nejen stáhnout video, ale i konverzi formátů třeba na mp3, což je velmi užitečná funkce.


Je tam sice hodně reklam, ale co, nějak na ten provoz vydělat musí.

Doporučuji.

Animace z MS PowerPoint do pdf

Možná se vám stalo, že jste se piplali s animací objektů v Microsoft PowerPoint a na konci práce, když došlo na převod do pdf formátu, jste zjistili, že se kroky animace nepřevedly na jednotlivé snímky, ale celé se to vložilo do jednoho slajdu. Co s tím?

Laické řešení je vybodnout se na animace a naflákat to natvrdo slajd po slajdu. Vzniká tam ale problém s editací - musíte to editovat tolikrát, kolik máte slajdů. Neefektivní.

Mám lepší řešení!

Týpek Massimo Rimondini z Itálie vytvořil doplněk PPspliT do PowerPointu, který těsně před generováním pdf rozdělení na jednotlivé slajdy udělá za vás. Jedním klikem! PPspliT je kompatibilní se všemi verzemi Microsoft Office PowerPoint.

aa
Doplněk PPspliT
Slajd s animací
Po použití doplňku

Nyní se již pdf soubor vygeneruje v pořádku.
Domovská stránka projektu je zde.