Tři cesty s Jančurou

Pan Jančura, majitel žluté flotily vlaků a autobusů, které se vyznačují přidanou hodnotou v pohodlí a luxusu, je pro mě bohem v oboru dopravy. Jeho služby mají špičkovou úroveň a je s ním radost cestovat.

Na trase Liberec - Praha spokojeně cestuji již dva roky. Nyní jsem se rozhodl, že vyzkouším interaktivní autobusy Fun&Relax a vlak RegioJet.

Vzhledem k tomu, na jaké trase tyto prostředky pohybují, se přímo nabízel výlet do Brna.

Devět hodin ráno. Nádraží Florenc. Na nástupiště přijíždí žlutý autobus s nápisem Fun&Relax. Z venku se od klasických neliší, interiér však ohromí. Je zde daleko více prostoru, pohodlnější sedačky a hlavně dotyková interaktivní obrazovka na každém sedadle. Na výběr máte kvantum hudby, filmů nejrůznějších žánrů a několik her. Asi nemusím zmiňovat, jak 2 a půl hodinová cesta po D1 utekla.


Z Brna do Olomouce jsme jeli "obyčejným" žlutým autobusem. Připadal jsem si, jako když přesednu z Mercedesu do Trabanta. Tato cesta prokázala propracovaný dispečerský systém Student Agency. Za Brnem byla dlouhá kolona, o které jsme byli včas informováni a objeli ji po staré cestě. Namísto hodiny jsme se zpozdili jen 10 minut. Poklona.

Vlakem RegioJet jsme jeli z Olomouce do Prahy. Cesta se opět vyznačovala velkým luxusem, kvalitním servisem a rychlostí. Vlak stavěl asi v 5ti stanicích, jinak si to uháněl rychlostí 140 km/h.

Radost cestovat.2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Proč tedy tento bůh v oboru nejezdí i do Chotče?

Anonymní řekl(a)...

Protože mu kdosi dovolil si vybírat jen smetánku (lukrativní spoje) a to ostatní zajišťuje stát.... Jsme přece v ČR, zemi neomezených možností - pro některé.... :-)